20 yılı aşkın sektörel tecrübe ve birikimiyle I-sens, Mindray, Biomerieux, Biosynex, Ortho Clinical Diagnostics, Abott, BD, Greiner gibi dünyaca ünlü firmaların bayiliklerini yürüten Vesta Medikal, 2018 yılında kendi markası olan VESRapido Kaset Testlerini piyasaya sürdü.

Düşük maliyeti ve uzun raf ömrüyle dikkat çeken VESRapido İmmünokromtografik kaset testler, hızlı sonuç verme özelliğinden dolayı en çok tercih edilen ürünler arasında yerini almıştır.

Bilindiği üzere tüm dünyada yaygın olarak kullanılan İmmünokromtografik kaset testlerde sonuçlar, direkt olarak gözle görülebildiği için pratiktir ve ek bir cihaz kullanma gereksinimi yoktur. Genel olarak kalitatif ölçüm yapılan bu testlerde, esas olarak yüksek seçiciliğe sahip antijen-antikor reaksiyonu kullanıldığından doğruluk oranı % 98 civarındadır.

VESRapido markası altında Enfeksiyonel Hızlı Testler, Fluoresence Immunoassay Testler ve Alltest LF Okuyucuları piyasaya süren Vesta Medikal Adenovirüs, Rotavirüs, Noravirüs, Clostridium Difficile Toksin A+B, H. Pylori Antikor, H. Pvlori Antijen, Streep A, Influenza A+B, FOB (Gaita gizli kan), Transferrin ve FOB Combo, Chlamdia, Entaomoeba, RSV, Procalsitonin (PCT), İdrar şerit stribi ve FL-CRP Testler olmak üzere çok geniş bir skalada ürün çeşitliliğine sahip.